ITRA National League 2023 dobogósok

A National League a Terepfutó Világszövetség (ITRA) kezdeményezése, amely összefogja a helyi terepversenyeket egy új és izgalmas versenysorozatba. A futók bejárhatják országuk legjobb versenyeit és úgy mérhetik össze tudásukat, hogy közben jelentősen csökkentik környezeti hatásukat, hiszen egy külföldi versenyre való elutazás ökológiai lábnyoma olyan hatalmas, hogy annak töredékéből sok kiváló magyar versenyre is eljuthatnak.

A National League 2023-as magyarországi versenynaptárában 24 verseny kapott helyet, ami jól mutatja, hogy nem csak a futóknak, de a versenyszervezőknek is tetszett az ötlet.

Mátrabérc Trail: 625 pont

Holtverseny esetén a legmagasabb pontszám, majd a kiegyensúlyozottabb eredmény (a legmagasabb és legalacsonyabb pont közötti kisebb különbség) dönt.

A versenyszervezők felajánlásainak hála az első három-három helyezett 2024-ben meghívottként vehet részt a Terepfutás.hu és a Hello Trails minden versenyén! Gratulálunk!

És hogy a 4-5-6 helyezettek se bánkódjanak, ők az Edelényi Futók Egyesületenek 2024-es versenyeire kapnak meghívást!

4. Nikolics Márkó 2195 pont / Tangl Eszter Judit 1848 pont
5. Milata Paskal 2183 pont / Kóródi Ágnes 1769 pont
6. Strifler Attila 2135 pont / Makka Gabriella 1762 pont
A szabályok egyszerűek voltak: a futók akár az összes National League versenyen elindulhattak, de az ott szerzett ITRA indexeik közül csak a három legmagasabb pontszám összege adta a futó eredményét. Mivel NL versenyek egész évben voltak, így az eredmény is gyakran változott. Ha egy futónak sikerült nagyobb indexet futnia, mint az addig szerzett három legmagasabb pontja, akkor az összpontszáma is emelkedett.
A nemzeti bajnokságok teljes eredménylistáját minden futóval és a korcsoportokkal napokon belül minden ITRA tagsággal rendelkező futó szabadon böngészheti. Ha eddig nem regisztráltál az ITRA-n, most éppen itt az ideje! 🙂
Új év, új National League sorozat! 2024 első NL versenyén már túl is vagyunk (Happy New Trail), legközelebb pedig a Hello Pilis Trail találkozunk, január 27-én!